Madeleine Pyk – en samling F769

BYRÅ, sengustaviansk stil, 1800-talets första hälft.

Gråmålad. Front med 4 lådor med räfflad dekor. Längd 89 cm. Djup 50 cm. Höjd 76 cm.

Åldersrelaterat slitage. Maskstungen. Delvis renoverad. Kompletterad. Senare målning.

Utropspris
4 000 SEK