Möbler Skåp & Byråar
1250982
BYRÅ, sengustaviansk stil, 1800-talets första hälft.
ByrÅ, sengustaviansk stil, 1800-talets första hälft.

Gråmålad. Front med 4 lådor med räfflad dekor. Längd 89 cm. Djup 50 cm. Höjd 76 cm.

Åldersrelaterat slitage. Maskstungen. Delvis renoverad. Kompletterad. Senare målning.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Utropspris
4 000 SEK