Fanerat med valnöt och mahogny, spegelklädd dörr med bakomvarande stång för kläder, undertill låda, bredvid skåp samt hyllplan och fyra lådor, längd 174. bredd 64, höjd 207 cm Nyckel finns.
Bruksslitage. Repor. Fläckar. Fanerskador. Nagg. Märken. Lukt av malmedel