Belysning Bordslampor
1251543
BORDSLAMPFOT, förgylld och patinerad brons, empirestil, Frankrike, sent 1800-tal.
Bordslampfot, förgylld och patinerad brons, empirestil, frankrike, sent 1800-tal.

Räfflat skaft, dekor av akantus. Trepassformad fot. Höjd 55 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ny eldragning krävs.

Christian Olsén
Christian Olsén
Filialchef Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Utropspris
4 000 SEK