SKRIN MED LOCK, silver, Isfahan, inköpt i Teheran 1947, stämplad, 1900-talets första hälft.

Isfahan, förgylld på insidan. Figural dekor på locket. Längd 8,5 cm. Bredd 16 cm. Höjd 2,5 cm. Vikt ca 336 g.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
3 000 SEK