Belysning Taklampor
1251661
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Taklampa, 1900-talets andra hälft.

Stomme av mässing. Kupor av glas. Sex ljuspunkter. Diameter 67, höjd 60 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Nagg.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704 55 71 04

Utropspris
2 500 SEK