Belysning Taklampor
1251695
INDUSTRILAMPA, LM Eriksson, 1900-talets mitt.
Industrilampa, lm eriksson, 1900-talets mitt.

Två lysrör à 120 cm, frostat glas och mässing. Bär tillverkarens stämpel. Längd 132 cm. Bredd 27 cm. Höjd 52 cm.

Senare målning. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
250 EUR