EDVIN ÖHRSTRÖM, vas samt skål Ariel signerad Orrefors
Signerad Orrefors Ariel nr 386 F Edvin Öhrström (1956), höjd 23,5 cm samt Orrefors Ariel nr 1659 E Edvin Öhrström (1952), diameter 11, höjd 6,5 cm.
Obetydligt ytslitage. Repor.