Militaria Vapen
1251862
Sabel, svensk, m/1899 för infanteriofficer.

Klingan märkt E Svalling Eskilstuna. Förgyllt mässingsfäste. Svart stålbalja. Längd 95 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK