Silver Bägare & Skålar
1251900
LJUSSTAKE, SKÅL samt BÄGARE, silver 1900-tal
Ljusstake, skÅl samt bÄgare, silver 1900-tal.

Ljusstake, Tore Eldh Cesons Göteborg 1965, höjd 9,5 cm, vikt 134 gram.
Skål på fot, Tesi Göteborg 1953, vikt ca 135 gram.
Bägare med handtag, Jacob Ängman GAB Stockholm 1980, höjd 10 cm, vikt 197 gram.

Bruksslitage. Repor.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V13
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK