SKÅP, 1800-talets andra hälft.

Tudelat. Målat. Överdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan samt skedhylla. Nedtill med tre lådor. Bredd 131. Djup 46. Höjd 216 cm. Nyckel finns.

Senare målning och lås. Senare beslag. Slitage.

Utropspris
3 000 SEK