Vitrinskåp, Louis XVI-stil, 1900-talets tredje kvartal.

Fanerat med bl a rosenträ och mahogny. Intarsiadekor. Glasad dörr, två lådor. Längd 87, bredd 38, höjd 152. Nyckel finns.

Slitage. Bakstycke med stötskada. Smärre märken.

Utropspris
3 000 SEK
Om Cites