Fanerat med bl a rosenträ och mahogny. Intarsiadekor. Glasad dörr, två lådor. Längd 87, bredd 38, höjd 152. Nyckel finns.
Slitage. Bakstycke med stötskada. Smärre märken.
CITES-intyg medföljer
Läs mer om CITES-bestämmelser här