Fanerad i olika träslag. Byrå med 6 lådor. Längd 130 cm. djup 49 cm. höjd 75 cm. Spegel, 110x62 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Fanerskador. Anlupet glas. Nyckel saknas.