Silver Övrigt
1252062
JOHAN FREDRIK BIÖRNSTEDT, tekanna med ställning, silver, Stockholm 1816-17.
Johan fredrik biÖrnstedt, tekanna med ställning, silver, stockholm 1816-17.

Kannans undersida stämplad IF Biörnstedt Stockholm 1817. Locket samt röret inne i kannan stämplat IFB Stockholm 1817. Ställning stämplad IFB Stockholm 1816. Träknopp och handtag. Höjd med ställning och hänkel uppfälld 31,5 cm. vikt totalt 1802 gram.

Ställning omarbetad. Smärre slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V4
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
9 050
852
995
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (27 bud)
18 sep 15:06
9 050 SEK
10
18 sep 15:06
9 001 SEK
10
16 sep 17:17
8 850 SEK
9
16 sep 16:51
8 650 SEK
10
16 sep 16:51
8 501 SEK