Furu. Bemålat, dubbla grindar, två slag, total längd 173 cm (49+62+62), bredd 92 cm, höjd 77 cm.
Bruksslitage. Senare målning. Skador (en grind lös). Slitage. Märken.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10