1252913
Aares Salli
(Finland, 1914-2009)
Aares salli, olja på duk, signerad och daterad 1993.

AARES SALLI, olja på duk, signerad och daterad 1993.

Vintervy, 55.5 x 46 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Utropspris
250 EUR