8 gafflar, längd 20,5 cm
8 knivar, 24 cm
8 matskedar, 20 cm
8 dessertskedar, 17 cm
8 kaffeskedar, 11,7 cm
8 tårtgafflar, 13,5 cm
1 syltsked, 13 cm
1 soppslev, förgyllt blad, längd 30 cm
1 ostkniv, 19 cm
ett par tårtserveringsbestick,
salladsbesick, ett par
2 serveringsskedar, 19,5 och 26,5 cm.
I originalaskar.
Sammanlagd vikt exkl delar med stålblad 1739 g. Silver 830.
Sedvanligt slitage, delvis smärre slitage. Ställvis repor.