CHOKLADKOPP, porslin, empire, bl a KPM, 1800-talets första hälft.

Förgylld och polykrom dekor av rosor och musikinstrument. Fatet KPM diam 18.

Fat och kopp ej ursprungligen sammanhörande. Koppens öra med lagningar och sprickor. Slitage.

Utropspris
800 SEK