Ingegerd Silow

(Sverige, 1916-2005)
Ingegerd Silow
(Sverige, 1916-2005)

INGEGERD SILOW, MATTA, rölakan, ca 236 x 163,5-166 cm, signerad IS.

Gulmelerad botten med närmast yttäckande ljusgul medaljong med stora stiliserade polykroma blommor. Mörkgul bård med hörnornament av blommor.

Något slitage, smutsig, fläckar. Kortsidorna med smärre skador, ställvis skadade fransar, många fransar saknas.

Utropspris
2 500 SEK