1253670
Ulla Parkdal
(Sverige, Född 1939)
Ulla parkdal, matta, rölakan, ca 301,5-302,5 x 201-202 cm, signerad up.

ULLA PARKDAL, MATTA, rölakan, ca 301,5-302,5 x 201-202 cm, signerad UP.

Stora ränder och små trappstegsmedaljonger i olika bruna och blå nyanser.

Något slitage, smutsig, fläckar. Sidorna med smärre trampveck, ställvis skadade fransar, många saknas.

Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92

Slutpris
1 800
176
209
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
15 nov 12:20
1 800 SEK
15 nov 12:10
1 700 SEK
15 nov 11:43
1 600 SEK
15 nov 10:24
1 500 SEK
13 nov 20:44
1 000 SEK