Design Möbler
1254611
Yngvar Sandström
(Sverige)
Yngvar sandstÖm, hyllsystem, 4 delar, triva, nordiska kompaniet, 1962.

YNGVAR SANDSTÖM, hyllsystem, 4 delar, Triva, Nordiska Kompaniet, 1962.

Fyra delar fanerade med ek. Brickmärkt Triva NK Design: Yngvar Sandström NK:s Verkstäder Nyköping Made in Sweden. Överdel med hyllplan och lådor längd 125, djup 28, höjd 142 cm. Överdel med hyllplan längd 64, djup 28, höjd 142 cm. Underdel med skåp med hyllinredning längd 125, djup 42, höjd 64 cm. Underdel med lådor längd 64, djup 42, höjd 64 cm.

Slitage. Repor. Märken. Nyckel saknas.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
5 000 SEK