Design Möbler
1254697
Josef Frank
(Österrike, 1885-1967)
Josef frank, ett par karmstolar, modell 1165, firma svenskt tenn.

JOSEF FRANK, ett par karmstolar, modell 1165, Firma Svenskt Tenn.

Mahogny, rotting och svart tagel, höjd 85 cm, sitthöjd ca 44 cm.

Smärre slitage, små skador på rottingen, något blekta.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Slutpris
16 500
1 554
1 815
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (32 bud)
11
21 sep 15:15
16 500 SEK
10
21 sep 15:15
16 000 SEK
11
21 sep 15:14
15 500 SEK
10
21 sep 15:13
15 000 SEK
9
21 sep 15:13
14 500 SEK