Design Möbler
1254737
Josef Frank
(Österrike, 1885-1967)
Josef frank, matbord, modell 1020, firma svenskt tenn, före 1985.

JOSEF FRANK, matbord, modell 1020, Firma Svenskt Tenn, före 1985.

Fyrdelad centralfot av valnöt, skiva fanerad med almrot, lös glasskiva. Diameter 145 cm, höjd 72 cm.

Smärre slitage samt kantslitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T4
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
40 000
3 766
4 399
Utropspris
30 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
8
22 sep 18:29
40 000 SEK
22 sep 18:29
39 000 SEK
8
22 sep 18:28
38 000 SEK
22 sep 18:26
37 000 SEK
22 sep 18:26
36 005 SEK