Design Möbler
1254744
Josef Frank, skrivbord, "Schatullskrivbordet", modell nr 1022, Firma Svenskt Tenn, efter 1985.
Josef frank, skrivbord, "schatullskrivbordet", modell nr 1022, firma svenskt tenn, efter 1985.

Fanerat med mahogny m fl träslag, beslag av mässing, sarg med tre lådor, längd 130, bredd 63, höjd 72 cm.

Obetydligt slitage. Nyckel saknas.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T4
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
34 500
3 248
3 795
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
28 sep 13:10
34 500 SEK
28 sep 13:08
33 500 SEK
28 sep 13:07
32 500 SEK
28 sep 13:07
32 000 SEK
28 sep 13:07
31 500 SEK