ANNA EHRNER, glasservis, 46 delar. "Line", Kosta Boda, 1900-talets slut.
12 champagneglas, höjd 24 cm.
11 rödvinglas, höjd 22 cm.
11 Vitvinsglas, höjd 21 cm.
11 cognacsglas, 11,5 cm.
1 karaff, höjd 27,5 cm.
1 skål, höjd 14 cm.
Obetydligt ytslitage.