Design Övrigt
1255202
Carl-Harry Stålhane
(Sverige, 1920-1990)
Carl-harry stÅlhane, bordslampa, stengods, rörstrand atelje, numrerad 31/200.

CARL-HARRY STÅLHANE, bordslampa, stengods, Rörstrand Atelje, numrerad 31/200.

Glasyr i olika färger. Etikettmärkt. Signerad R C-HS Ateljé2 Sweden 31/200 CAT. Total höjd inklusive skärm 43 cm. Tygskärm medföljer.

Ej funktionstestad. Troligen omarbetad vas, borrad.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
2 500 SEK