Keramik & Porslin Serviser
1255411
MATSERVIS, 74 delar, flintgods. "Fish", Johnson Bros, England.
Matservis, 74 delar, flintgods. "fish", johnson bros, england.

Tryckt handkolorerad dekor av fiskar. Bestående av:
12 mattallrikar, no 1, dekor av kräftor, längd 26,5 cm.
13 mattallrikar, no 4, längd 26,5 cm (2 med nagg
11 mattallrikar, no 5, längd 26,5 cm (2 med nagg)
12 mattallrikar, no 7, längd 26,5 cm (1 med defekter)
10 mattallrikar, no 2, längd 26,5 cm.
1 mattallrikar, no 3, längd 26,5 cm.
3 serveringsfat, längd 40,5 cm.
8 skålar, no 2, längd 13,5 cm.
2 skålar, no 2, längd 23,5 cm.
1 skål, no 2, längd 22 cm.
1 kanna/såssnipa, längd 17,5 cm.

Slitage. Krackelyr. Få med nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Slutpris
4 600
433
506
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
17 sep 10:46
4 600 SEK
8
17 sep 10:45
4 400 SEK
17 sep 10:44
4 200 SEK
8
17 sep 10:44
4 200 SEK
17 sep 10:44
4 000 SEK