Silver Bägare & Skålar
1256062
TEKANNA, silver
Tekanna, silver.
Tekanna, silver.
Tekanna, silver.
Tekanna, silver.
Tekanna, silver.
Tekanna, silver.

Bukig form på rund fot. Uppsvängt handtag i svärtat trä. Otydliga stämplar. Höjd ca 17 cm. Vikt 950 gram.

Anlupen. Gravyr. Slitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
3 000 SEK