Design Övrigt
1256475
Folke Arström
(Sverige, 1907-1997)
Folke arstrÖm, bestick, 36 delar, "thebe", gense, sverige, 1950-/1960-tal.

FOLKE ARSTRÖM, bestick, 36 delar, "Thebe", Gense, Sverige, 1950-/1960-tal.

12 skedar längd 17,5 cm.
12 knivar, längd ca 20 cm.
12 knivar längd ca 18 cm
Originaletui

Slitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
2 500 SEK