LUDWIG MIES VAN DER ROHE, fåtölj, "Barcelona", Knoll Studio.
Stomme av förkromat stål. Svart skinnklädsel. Etikettmärkt Knoll Studio och numrerad. Sitthöjd 44, höjd 76 cm.
Helhetsintrycket är gott. Smärre slitage.