Arne Jones E1299

Ludwig Mies van der Rohe

(Tyskland, 1886-1969)
Ludwig Mies van der Rohe
(Tyskland, 1886-1969)

LUDWIG MIES VAN DER ROHE, fåtölj, "Barcelona", Knoll Studio.

Stomme av förkromat stål. Svart skinnklädsel. Etikettmärkt Knoll Studio och numrerad. Sitthöjd 44, höjd 76 cm.

Helhetsintrycket är gott. Smärre slitage.

Formgivare

Utropspris
20 000 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14