Ett par ovala saltkar på oval fot, invändigt förgyllda, med graverad text och hjort på livet. Längd 10 cm, höjd 6,5 cm. Vikt totalt 167 gram.
Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10