Silver Bestick
1257932
Jacob Ängman
(Sverige, 1876-1942)
Jacob Ängman, bestickservis, 36 delar, silver, modell "rosenholm", gab, stockholm 1950-tal.

JACOB ÄNGMAN, bestickservis, 36 delar, silver, modell "Rosenholm", GAB, Stockholm 1950-tal.

9 bordsknivar, längd 20 cm
9 bordsgafflar, längd 17,8 cm
9 bordsskedar, längd 18 cm
9 kaffeskedar, längd 12 cm
Vikt ca 1335 g.

Obetydligt ytslitage.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Utropspris
10 000 SEK