Klockor & Ur Golv & Väggur
1258028
VÄGGPENDYL, gustaviansk stil, Rob. Engström, Stockholm, omkring år 1900.
Väggpendyl, gustaviansk stil, rob. engström, stockholm, omkring år 1900.

Förgylld och bronserad. Krönt av urna. Urtavlan märkt Rob. Engström Stockholm. Pendel medföljer. 90 x 50 cm.

Åldersrelaterat slitage. Delvis senare bronsering. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Christian Olsén
Christian Olsén
Filialchef Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Utropspris
6 000 SEK