Klockor & Ur Golv & Väggur
1258097
GOLVUR, England, 1700-talets andra hälft.
Golvur, england, 1700-talets andra hälft.

Urtavlan av mässing märkt Smith Chester, fodral av mahogny. Urtavla flankerand av kolonetter, urtavla med tim och minutvisare, pendel, höjd ca 192 cm, bredd 48 cm, djup 26 cm. Nyckel finns.

Lod finns ej. Slitage. Skador. Delar saknas. Ej funktionstestad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H80
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

600
58
68
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
14 okt 12:15
600 SEK