Modern Art + Design 628  –
Följ auktionen live  ⟩
Modern Art + Design 628  –
Följ auktionen live  ⟩
Samlarföremål Leksaker
1258159
Helena Kuuskoski
(Finland, 1919-2013)
Helena kuuskoski, dockor, 10 st ,"troll", atelier fauni 1960-tal.

HELENA KUUSKOSKI, dockor, 10 st ,"Troll", Atelier Fauni 1960-tal.

Höjd ca 5-10 cm.

Åldersrelaterat slitage och skador.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
250 EUR