Stål, guld på stål, safirglas, quartz, omega läderrem och spänne. Med box. 1980-tal. Boett ref.nr 591.0229 Kaliber 1387
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Obetydligt ytslitage.