1258344
HÄNGE m KEDJA samt ÖRHÄNGEN, 18K guld och bergkristall (hänge) och spinell (örhängen), 1956.
HÄnge m kedja samt ÖrhÄngen, 18k guld och bergkristall (hänge) och spinell (örhängen), 1956.

Total vikt 12,3 g. Längd kedja ca 42 cm. Hänge ca 4 x 2,5 cm. Höjd örhängen ca 2 cm. Spineller troligen syntetiska.

Slitage. Repor. Nagg.

Unni Trolle
Unni Trolle
Gemmolog, värderare
+46 (0)762 09 59 81

Utropspris
4 500 SEK