Fanerat med teak. Två dörrar med bakomliggande hyllplan. En nedfällbar lucka med bakomliggande förvaring. Två lådor. Fotavslutningar av mässingshylsor. Bredd 156. Djup 43. Höjd 86 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Märken. Smärre fläckar och fanerlagningar.