Silver Bägare & Skålar
1258706
Skål, silver, Elkington & Co, Birmingham 1909. Stämplad A. Tillander.
Skål, silver, elkington & co, birmingham 1909. stämplad a. tillander.

Invändigt förgylld. Höjd 15 cm, diameter 25 cm. Vikt ca 1044 g. Stämplad 22217 i bottnen.

Åldersrelaterat slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
600 EUR