Pia König, skulpturer, 5 st, 4 signerade Pia König, numrerad 5/5, 3/5, 2/5, 1/5 och daterade 2005 samt tillhörande hylla
Målad metall. Installation i sex delar, "Schäslong som flyter ut", "Träd med grenar", "Gul flacon", "Sko med kluven tå" och "Kjol med två par ben". Höjd 3,5 - 21 cm. Hylla, ej utförd av konstnären, i svart/vit laminerad spånskiva längd 84, djup 20, höjd 94 cm.
Färgbortfall, märken.
Galleri Mia Sundberg, Stockholm, 2005.
Bukowskis kan förmedla kontakt för restaurering av färgbortfall