MATSERVIS, ca 53 delar, stengods, Arabia, Ruska,

8 Mattallrikar, 7 djupa tallrikar,
6 stora assietter, 12 små assietter, 2 serveringsfat, 4 serveringsskålar, soppterrin, 4 äggkoppar, kanna, 6 temuggar med fat, tekanna, sockerskål med lock.

Nagg, slitage.

Utropspris
1 200 SEK