Klockor & Ur Golv & Väggur
1259027
VÄGGPENDYL nyrokoko sent 1800-tal
VÄggpendyl nyrokoko sent 1800-tal.

Förgylld, rikt skuret fodral av trä med dekor av blommor och rocailler, rund urtavla av marmor med romerska sifferplaketter av emalj, 67 x 40 cm Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Smärre repor. Ej funktionstestad. Ej genomgången. Sprickor.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
4 000 SEK