Glasservis, 61 delar. 1900-tal, troligen Orrefors.
Bestående av;
12 vinglas, höjd 14 cm.
9 vitvinsglas, höjd 12,5 cm.
18 vinglas, höjd 11,5 cm.
11 selterglas, höjd 10,5 cm.
6 grogg glas, höjd 14 cm.
5 champagneglas, mjöjligen ej tillhörande, höjd 17 cm.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.