Jakob Kulle

(Sverige, 1838-1898)
Jakob Kulle
(Sverige, 1838-1898)

JAKOB KULLE, olja på duk, signerad och daterad 1878, Barsebäck.

Allmogeinteriör med sittande man med käpp. 30 x 27 cm.

Uppfodrad duk. Gulnad fernissa. Krackelyr.

Utropspris
4 000 SEK