URNOR med LOCK, ett par, flintgods. Europa, 1900-tal.

Glaserad dekor, motiv av blommor, antikiserande figurer. Total höjd 47 cm.

Slitage. Nagg. Smärre sprickor. Krackelyr.

Utropspris
2 500 SEK