Belysning Taklampor
1259641
TAKAMPEL, 1900-talets första hälft.
Takampel, 1900-talets första hälft.

Kupa av frostat glas med fasettslipad dekor. Tre ljuspunkter i form av örnar av förgylld mässing. Diameter ca 46, höjd 25 - 70 cm.

Slitage. Omarbetad, delvis senare delar. Nagg. Borrhål.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N3

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 800
174
204
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (2 bud)
19 okt 15:58
1 800 SEK
13 okt 19:55
1 200 SEK