Madeleine Pyk – en samling F769

TAKAMPEL, 1900-talets första hälft.

Kupa av frostat glas med fasettslipad dekor. Tre ljuspunkter i form av örnar av förgylld mässing. Diameter ca 46, höjd 25 - 70 cm.

Slitage. Omarbetad, delvis senare delar. Nagg. Borrhål.

Utropspris
2 500 SEK