VICO MAGISTRETTI, Soffa "Maralunga", Cassina, Italien, 1900-talets andra hälft.
Tvåsits. Stoppad rödbrun skinnklädsel med lösa sittplymåer. Ställbar rygg. Längd ca 175 cm, djup 85 cm, sitthöjd ca 37 cm.
Åldersrelaterat slitage. Minor stains and dirt.