POTTSKÅP, ett par, sengustaviansk stil, 1800-talets senare del.

Fanerade med mahogny. Utdragbar avlastningsskiva. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. 1 låda under dörr. Beslag av mässing. Bredd 40, djup 32,5, höjd 68 cm.

Slitage. Repor. Märken.

Utropspris
8 000 SEK